مگنت تراپی برای پوکی استخوان

دلایل زانودرد
دلایل زانودرد
ژوئن 11, 2022
درمان آرتروز با فیزیوتراپی
درمان آرتروز با فیزیوتراپی
ژوئن 21, 2022
مگنت تراپی برای پوکی استخوان

مگنت تراپی برای پوکی استخوان

مگنت تراپی برای پوکی استخوان روشی است که می تواند به بازسازی استخوان ها، بهبود تراکم و افزایش مواد معدنی و جرم آنها کمک کند. این می تواند به جلوگیری از شکستگی در مراحل بعدی زندگی کمک کند.

پوکی استخوان وضعیتی است که در آن تراکم و جرم استخوان‌های فرد کاهش می‌یابد و در نتیجه استخوان‌های شکننده می‌شوند که به راحتی می‌شکنند. کیفیت و ساختار استخوان ها در طول زمان تغییر می کند و خطر شکستگی را افزایش می دهد.

شکستگی می‌تواند در هر استخوانی رخ دهد، اما در استخوان‌های داخل ستون فقرات، مچ دست یا لگن بیشتر اتفاق می‌افتد. اگر یک فرد مسن به طور غیرمنتظره استخوانی را بشکند، این می تواند نشان دهنده وجود پوکی استخوان به عنوان اولین علامت باشد.

متخصصان پزشکی برای مدت طولانی از مگنت تراپی برای درمان بیماری ها استفاده می کنند. 

محققان در حال بررسی استفاده از درمان‌های مغناطیسی در پوکی استخوان هستند که در آن متخصصان مراقبت‌های بهداشتی میدان‌های مغناطیسی را برای تحریک بازسازی سلول‌های استخوانی فعال می‌کنند – فرآیندی که به عنوان استئوبلاست شناخته می‌شود. آنها همچنین نقش آهنرباها را در مهار استئوکلاست ها، نوعی سلول استخوانی که بافت استخوانی را تجزیه می کند، بررسی می کنند.

مگنت تراپی در پوکی استخوان

استفاده از میدان های مغناطیسی برای سلامت استخوان یک مطالعه نسبتا جدید است. مطالعات نتایج امیدوارکننده ای را در بازسازی استخوان از طریق استفاده از آهنربا در کنار سایر درمان ها نشان می دهد.

همه موجودات روی کره زمین در معرض یک میدان مغناطیسی هستند. سلول ها، بافت ها و اندام ها میدان های مغناطیسی خود را تولید می کنند و پزشکان می توانند از آهنرباهای خارجی برای تعامل با این میدان های داخلی برای استفاده درمانی استفاده کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که آهنرباهای ضعیف می‌توانند تعداد، جهت و حرکت استئوبلاست‌ها را افزایش دهند که می‌تواند باعث رشد استخوان جدید شود. شدت میدان های مغناطیسی اثرات متفاوتی بر بدن خواهد داشت.

خطرات

فردی که دارای ضربان ساز، ایمپلنت دیابت یا کاشت حلزون است، باید قبل از انجام مگنت تراپی، شرایط خود را با یک متخصص مراقبت های بهداشتی در میان بگذارد.

میدان‌های مغناطیسی ساکن تشعشعات الکترومغناطیسی ساطع نمی‌کنند، بنابراین کارشناسان آن‌ها را نسبتاً ایمن می‌دانند.

 

 

کلمات مرتبط :

مگنت تراپی در پوکی استخوان – درمان پوکی استخوان با مگنت تراپی – مگنت تراپی در پیروزی – مگنت تراپی در یوسف آباد