لیزر درمانی در پیروزی

فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی
فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی
مارس 14, 2022
فیزیوتراپی آرتروز زانو
فیزیوتراپی آرتروز زانو
آوریل 7, 2022
لیزر درمانی در پیروزی

لیزر درمانی در پیروزی

لیزر درمانی در پیروزی در کلینیک فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد با استفاده از لیزر پرتوان و کم توان برای مراجعه کنندگان عزیز انجام می گیرد.

انرژی نور از لیزر می‌تواند درد و التهاب را کاهش دهد، بهبودی در بافت‌های آسیب‌دیده را تسریع کند، ماهیچه‌ها را آرام کند و بازسازی عصبی را تحریک کند و از این طریق می تواند به روند بهبودی نیز کمک زیادی بکند.

فواید لیزر درمانی در پیروزی

  • لیزر با کاهش برادی کینین حساسیت عصبی را کاهش می دهد. یک ماده شیمیایی دردناک کانال های یونی [دروازه بان های سلولی] را عادی می کند و اندورفین ها [مسکن طبیعی درد بدن] و انکفالین ها [مرتبط با اندورفین ها] را آزاد می کند که اثر ضد درد ایجاد می کند. همچنین دارای اثر مهارکننده درد بر روی رشته های عصبی خاصی است.
  • نور لیزر تشکیل مویرگ های جدید را در بافت آسیب دیده افزایش می دهد، که روند بهبود را تسریع می کند و زخم ها را به سرعت می بندد.
  • لیزر به ویژه در تسکین دادن نقاط ماشه ای دردناک مؤثر است. همچنین یک روش موثر برای تحریک نقاط طب سوزنی بدون ناراحتی ناشی از سوزن زدن است.
  • لیزر ATP را افزایش می دهد که انرژی ذخیره شده است. این افزایش انرژی فرآیندهای ترمیم سلول را تسریع می کند. لیزر همچنین باعث گشاد شدن شریان ها و وریدهای اطراف آسیب می شود که به حذف باقی مانده های سلولی آسیب دیده و افزایش مواد مغذی و اکسیژن کمک می کند. فعالیت گلبول های سفید افزایش یافته و منجر به روند ترمیم سریع تر می شود. همچنین برخی از مولکول‌هایی که التهاب را افزایش می‌دهند کاهش می‌یابد و آنتی اکسیدان‌های مفیدی مانند سوپراکسید دیسموتاز افزایش می‌یابد.
  • فوتون های نور لیزر عمیقاً در بافت نفوذ می کنند و تولید مثل و رشد سلولی را تسریع می کنند. در نتیجه قرار گرفتن در معرض نور لیزر، سلول های تاندون ها، رباط ها، اعصاب و عضلات سریعتر ترمیم می شوند.
  • لیزر درمانی در پیروزی تشکیل بافت اسکار را به دنبال آسیب بافتی ناشی از آسیب‌های حرکتی مکرر، بریدگی، خراشیدگی، سوختگی یا جراحی کاهش می‌دهد.
  • لیزر تعداد سلول های بنیادی را افزایش می دهد که باعث بهبودی می شود.
  • نور لیزر بلوک های سازنده کلاژن را تحریک می کند، که در بهبود زخم بافت های آسیب دیده مهم است. کلاژن پروتئین ضروری است که برای جایگزینی بافت قدیمی یا ترمیم جراحات لازم است. در نتیجه لیزر بر روی زخم های باز و سوختگی موثر است.

موارد کابرد لیزر درمانی در پیروزی

لیزرهای پرقدرت معمولاً در کلینیک های فیزیوتراپی وجود دارند. درد گردن، کمر یا مفاصل معمولاً به سرعت به لیزر درمانی پاسخ می دهد.

لیزر همچنین برای شرایط التهابی، از جمله نوروپاتی محیطی، بورسیت ، تاندونیت و کپسولیت بسیار موثر است. کشیدگی، رگ به رگ شدن و آسیب‌های حرکتی مکرر همگی دارای یک جزء التهابی هستند و می‌توان آنها را با لیزر با موفقیت درمان کرد. هیچ شرایط خاصی وجود ندارد که سریعتر به لیزر پاسخ دهد. با این حال، برخی از بیماران در شرایط مشابه سریع‌تر از سایرین پاسخ می‌دهند، زیرا میزان بهبودی فردی می‌تواند متفاوت باشد.

 

کلمات مرتبط :

لیزر درمانی در پیروزی – لیزر پرتوان در پیروزی – فواید لیزر پرتوان – کلینیک فیزیوتراپی در پیروزی – کلینیک فیزیوتراپی در یوسف آباد – بهترین مرکز فیزیوتراپی در پیروزی