فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی

تمرینات فیزیوتراپی برای کمردرد
تمرینات فیزیوتراپی برای کمردرد
آوریل 17, 2022
انواع آرتریت مچ دست
انواع آرتریت مچ دست
آوریل 19, 2022
فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی

فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی

فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی برای درمان مشکلاتی که منجر به بروز کمردرد و مشکلات حرکتی در فرد می شوند، در کلینیک فیزیوتراپی فاطیما ارائه می شود.

کمردرد یکی از علل اصلی ناتوانی جسمی به خصوص در محل کار است. تحقیقات نشان می دهد که تقریباً ۸۰ درصد از جمعیت احتمالاً در طول زندگی خود از کمردرد رنج می برند.

پشت انسان اساساً یک سیستم بسیار پیچیده از مجموعه ای از عناصر به هم پیوسته از جمله مهره ها، دیسک ها، مفاصل فاست، رباط ها و ماهیچه ها است. به دلیل چنین ساختار پیچیده ای، یک دوره از کمردرد نیاز به یک برنامه توانبخشی قوی مبتنی بر فیزیوتراپی دارد، پس از گذراندن دوره اولیه دارویی.

فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی

فیزیوتراپی یکی از پرکاربردترین روش‌های درمانی است که برای تسکین کمردرد اتخاذ می‌شود. در هر دو حالت، به عنوان یک خط درمان و همچنین در ترکیب با سایر درمان ها مانند ماساژ، گرما، کشش، اولتراسوند یا دیاترمی موج کوتاه استفاده می شود.

  • مشاوره و فعالیت اولیه – شواهد قابل توجهی وجود دارد که ثابت می کند تشویق به حرکت زود هنگام در صورت کمردرد یکی از مهم ترین جنبه های درمان در این بیماری است.
  • دستکاری ستون فقرات – این جنبه بر دستکاری ناحیه آسیب دیده خاص متمرکز است. رویکرد فیزیوتراپی دستکاری برای هدف قرار دادن نقطه خاص درد برای هدف مورد استفاده قرار می گیرد.
  • تمرینات تثبیت کننده خاص – در این جنبه از فیزیوتراپی، بر بهبود قدرت و ثبات ماهیچه هایی که به دلیل کمردرد ضعیف شده اند، استرس وارد می شود.
  • تمرینات و کشش های عمومی – مجموعه ای از تمرینات و کشش های با ساختار مناسب معمولاً با توجه به شرایط فردی بیمار و علت کمردرد انجام می شود.
  • توصیه های ارگونومیک – از آنجایی که خطرات مربوط به کار بیش از ۶۵ درصد از مشکلات کمر را تشکیل می دهند، فیزیوتراپیست ها نیز بر روی ارائه دستگاه ارگونومیک دقیق تمرکز می کنند و بیمار را در استفاده از زیرساخت مناسب در محل کار برای جلوگیری و درمان کمردرد راهنمایی می کنند.
  • دستورالعمل های وضعیتی – این جنبه از فیزیوتراپی بر راهنمایی بیمار در مورد عادات وضعیتی صحیح و راه های حفظ وضعیت صحیح بدن برای جلوگیری از کمردرد تمرکز دارد.

انواع فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی

۱) فیزیوتراپی فعال
فیزیوتراپی فعال برای توانبخشی ستون فقرات بسیار مهم است. برای به دست آوردن نتایج موثر، یک برنامه تمرین عمومی کمر باید شامل موارد زیر باشد:

  • حرکات کششی برای تمرینات کمردرد که شامل کشش های ساده همسترینگ می شود
  • تقویت برای تمرینات کمردرد، شامل ۱۵-۲۰ دقیقه تثبیت پویا کمر یا سایر تمرینات تجویز شده

۲) فیزیوتراپی غیرفعال
در مواردی که ورزش خیلی دردناک است یا در غیر این صورت ممکن نیست، درمانگر ممکن است درمان‌های غیرفعال را در نظر بگیرد، از جمله:

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در بوسف آباد