فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی

فواید بیوفیدبک تراپی
فواید بیوفیدبک تراپی
مارس 5, 2022
لیزر درمانی در پیروزی
لیزر درمانی در پیروزی
مارس 25, 2022
فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی

فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی

فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی در کلینیک فیزیوتراپی فاطیما (فیزیوتراپی در پیروزی و یوسف آباد) با استفاده از بروزترین متدهای فیزیوتراپی و بر اساس مشکل بیماران با بالاترین کیفیت ارائه می شود.

وقتی به فیزیوتراپیست ها فکر می کنیم، اغلب به درمانگرانی فکر می کنیم که درد و مشکلات ارتوپدی را درمان می کنند، اما بسیاری از اشکال دیگر فیزیوتراپی وجود دارد.

بنابراین فیزیوتراپی کف لگن دقیقا چیست؟

فیزیوتراپی کف لگن (PFPT) شاخه ای تخصصی از فیزیوتراپی است که شامل ارزیابی و درمان داخلی و خارجی عضلات کف لگن می شود. این ماهیچه ها بین استخوان های لگن و ساکروم قرار دارند و به عنوان کاسه ای برای حمایت از اندام های لگنی از جمله مثانه، روده بزرگ و رحم عمل می کنند.

چرا ممکن است به فیزیوتراپی کف لگن نیاز داشته باشم؟

در صورت داشتن هر نوع اختلال عملکرد کف لگن، ممکن است از فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی بهره مند شوید. اختلال عملکرد کف لگن را می توان به دو مشکل طبقه بندی کرد: ماهیچه های شما خیلی سفت هستند یا خیلی ضعیف.

سفت بودن کف لگن می تواند به تکرر و فوریت ادرار کمک کند. همچنین می تواند ادرار را دردناک یا ناقص کند و می تواند باعث بیدار شدن شما در طول شب با نیاز به ادرار شود. علاوه بر این، می تواند به بی اختیاری ادرار کمک کند (زمانی که نمی توانید به دستشویی بروید). سفت بودن کف لگن نیز به یبوست، زور زدن در هنگام اجابت مزاج و حرکات دردناک روده کمک می کند.

اگر از تنگی و ناکارآمدی کف لگن رنج می برید، ممکن است اختلال عملکرد جنسی را نیز تجربه کنید. این می تواند به صورت درد هنگام دخول، ناتوانی در دخول واژینال، درد همراه یا ناتوانی در ارگاسم و درد با تحریک جنسی ظاهر شود. در مردان نیز می تواند به صورت نعوظ دردناک و انزال زودرس ظاهر شود.

ضعیف بودن کف لگن نیز می تواند به بی اختیاری استرسی کمک کند، که عبارت است از از دست دادن غیرارادی ادرار یا مدفوع در حین یا بعد از فعالیت. این شامل نشت در حین ورزش، یا با سرفه و عطسه است.عضلات ضعیف کف لگن نیز به افتادگی اندام لگن کمک می کند، یعنی زمانی که یکی از اندام های لگن شروع به جابجایی از جای خود می کند. این به سنگینی یا برآمدگی در دهانه واژن یا رکتوم کمک می کند.

اینها معمولاً با زنان پس از زایمان همراه است و در نتیجه، اکثر زنان فکر می کنند که این یک چرخش طبیعی است و متوجه نمی شوند که این چیزی است که قابل رفع است! خبر خوب این است که راه حلی فراتر از پد و پوشک وجود دارد.

اکثر افراد با درمان ضعف کف لگن بعد از پنج تا هفت جلسه موفق می شوند. اگر واقعاً نگران هستید، ارزیابی و تقویت قبل از زایمان می تواند به شما کمک کند تا در دوران بارداری به یک کف لگنی قوی و حمایت کننده برسید!

فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی

هر درمان متناسب با نیازهای فردی شما به عنوان بیمار انجام می گیرد.

است. یک جزء معاینه خارجی وجود دارد که در آن پوست، فاسیا و عضلات شکم، کمر و قسمت داخلی ران ها ارزیابی می شود. همچنین یک جزء داخلی برای معاینه وجود دارد که از طریق معاینه دیجیتال (انگشتی) واژن و یا رکتوم انجام می‌شود.

بهترین زمان برای رزرو وقت زمانی است که متوجه مشکلی شدید. برخلاف سایر کشیدگی‌های عضلانی یا آسیب‌های ورزشی، که می‌توانند خود به خود ناپدید شوند، اختلال عملکرد لگن به مرور زمان بدتر می‌شود.

اصلاح یک افتادگی جزئی یا بی اختیاری خفیف بسیار ساده تر از اصلاح مشکلی است که طی چندین سال بدتر شده است! همچنین رسیدگی به درد لگنی مداوم یا اختلال عملکرد جنسی در مراحل اولیه آسان تر است.

فیزیوتراپی کف لگن در بهترین فیزیوتراپی تهران

اگر متوجه شدید که کف لگن شما به اندازه کامل عمل نمی کند، بهتر است امروز یک قرار ملاقات با متخصصان فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی در بهترین کلینیک فیزیوتراپی پیروزی داشته باشید.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد خدمات تخصصی فیزیوتراپی کف لگن را ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

بهترین کلینیک فیزیوتراپی در تهران – فیزیوتراپی خوب در تهران – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد – بیوفیدبک تراپی در پیروزی – بیوفیدبک تراپی در یوسف آباد – بهترین فیزیوتراپی شرق تهران – فیزیوتراپی در پرستار – فیزیوتراپی در نبرد