فیزیوتراپی ستون فقرات

فیزیوتراپی کف لگن در یوسف آباد
فیزیوتراپی کف لگن در یوسف آباد
جولای 12, 2022
درمان بی اختیاری ادرار با فیزیوتراپی کف لگن
درمان بی اختیاری ادرار با فیزیوتراپی
جولای 24, 2022
فیزیوتراپی ستون فقرات

فیزیوتراپی ستون فقرات می تواند بسیاری از بیماری های مربوط به ستون فقرات را درمان کند.

فیزیوتراپیست ها در بسیاری از جنبه های مختلف ستون فقرات آموزش دیده اند. از توانبخشی بیماران مبتلا به آسیب های نخاعی یا بیماری های ستون فقرات سیستمیک (مانند اسپوندیلیت آنکیلوزان) تا درمان بیماری هایی مانند درد کمر و گردن.

فیزیوتراپی فاطیما در پیروزی و یوسف آباد با کادری مجرب و متعهد خدمات تخصصی فیزیوتراپی ستون فقرات را بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می دهند.

متخصصان ما بیماران مبتلا به تحریکات عصبی ارجاع شده از ستون فقرات، آسیب ها و دردهای عضلانی و درد در همه مفاصل از جمله ستون فقرات را درمان می کنیم.

برخی از رایج‌ترین دردهایی که فیزیوتراپ‌هایی که فیزیوتراپی ستون فقرات انجام می‌دهند درمان می‌شوند، مربوط به کمردرد و گردن درد است. کمردرد یکی از دلایل اصلی اختلالات عملکردی و محدودیت‌های فعالیت در سراسر جهان است. همچنین نشان داده شده است که باعث افزایش روزهای مرخصی کارمندان در سراسر جهان می شود.

فیزیوتراپی ستون فقرات

هدف فیزیوتراپی کمک به بازیابی الگوهای حرکتی طبیعی ستون فقرات برای کمک به درد و پیشگیری از آن است. ما این کار را از طریق حرکت های مفصلی، تکنیک های بافت نرم و همچنین آموزش بهبود حرکت از طریق تحرک، انعطاف پذیری و تمرینات تقویتی انجام می دهیم. آموزش وضعیت بدن برای سلامت ستون فقرات حیاتی است، به خصوص اگر تمام روز پشت میز بنشینید. فیزیوتراپی شامل اصلاح ارگونومی یا وضعیت میز و کار شما خواهد بود.

تحقیقات نشان داده است که ورزش به ویژه بهترین راه حل برای درمان و بهبود کمردرد است. هر شکلی از ورزش خوب است، به شرطی که در آن زیاده روی نکنید. یک فیزیوتراپیست می تواند به شما در مورد مناسب ترین تمرینات برای شما و همچنین نحوه پیشرفت آنها توصیه کند. ورزش هایی مانند پیلاتس، یوگا یا پیاده روی ساده می تواند به کاهش درد کمک کند.

در مواردی، مداخله جراحی برای درد گردن و کمر مورد نیاز است. این بیشتر در موارد شدید است، مانند زمانی که عصب تحت فشار است و قدرت در امتداد عضلاتی که آن عصب را تامین می کند از دست می رود. چندین روش جراحی وجود دارد، اما این روزها محافظه کارانه ترین درمان قبل از جراحی توصیه می شود. اگر جراحی آخرین گزینه باشد، فیزیوتراپی اغلب به شکل توانبخشی قبل از جراحی توصیه می شود. این بدان معناست که تمریناتی برای کمک به تقویت عضلات اطراف قبل از جراحی توصیه می شود، که نشان داده شده است که منجر به بهبودی سریعتر پس از جراحی می شود.

پس از جراحی، فیزیوتراپی ستون فقرات نیز ممکن است برای تقویت مداوم، اصلاح وضعیت بدن، مدیریت درد و توانبخشی کنترل حرکت توصیه شود.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی کمردرد – فیزیوتراپی گردن درد – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد