فیزیوتراپی در درمان کمردرد

درمان بی اختیاری ادرار چیست؟
درمان بی اختیاری ادرار چیست؟
سپتامبر 17, 2022
فواید فیزیوتراپی
فواید فیزیوتراپی
سپتامبر 29, 2022
فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فیزیوتراپی در درمان کمردرد به عنوان موثرترین روش درمان غیرجراحی شناخته می شود که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد ارائه می شود.

کمردرد رایج ترین تشخیصی است که توسط فیزیوتراپیست ها مشاهده می شود. اکثر موارد در کمتر از دو هفته با درمان خانگی یا بدون درمان برطرف می‌شوند، اما کمردردی که با درد شدید و سوزشی و انتشار به دیگر اندام ها همراه است باید هرچه سریع تر توسط پزشک و فیزیوتراپیست ارزیابی شود.

اگر به طور کلی از سلامت جسمانی خوبی برخوردار هستید و یک برنامه منظم تناسب اندام دارید و دردی که به پاهای شما سرایت می کند ندارید، کمردرد شما احتمالاً بدون درمان برطرف می شود.

معمولاً درد به عنوان نشانه ای از آسیب، مانند درد بریدگی یا شکستگی در نظر گرفته می شود، اما کمردرد متفاوت است. کمردرد می تواند شدید و مداوم باشد اما لزوماً نشان دهنده وجود یک آسیب جدی و مداوم نیست. نتایج اشعه ایکس و ام آر آی اغلب نشان دهنده شدت درد گزارش شده توسط فرد نیست. مطالعات مختلف نشان داده است که افرادی که کمردرد شدیدتری را تجربه می‌کنند، اغلب نتایج MRI «بهتر» نسبت به کسانی که کمردرد با شدت کمتری دارند، دارند. 

فعالیت‌هایی که بارهای زیادی را روی کمر وارد می‌کنند، مانند بلند کردن اجسام سنگین با کنترل ضعیف، گاهی اوقات می‌توانند درد را تشدید کنند. گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که از فعالیت های خاصی اجتناب می کنید زیرا نگران احساس درد هستید.

فیزیوتراپی در درمان کمردرد

فیزیوتراپی اغلب برای افرادی که در معرض خطر ابتلا به کمردرد مزمن هستند توصیه می شود. اغلب، این بیماران درد شدید و بی وقفه یا علائمی است که به پاها منتشر می شود و ممکن است بی حسی و گزگز نیز به همراه داشته باشد را گزارش می دهند.

فیزیوتراپیست برنامه درمانی را طراحی می کند که:

  • اختلالات ساختاری در ستون فقرات و لگن را بهبود می بخشد.
  • درد را تسکین می دهد یا تجربه درد فعلی شما را اصلاح می کند.
  • در سریع ترین زمان ممکن شما را به فعالیت های عادی خود باز می گرداند.

اگرچه ممکن است بهتر به نظر برسد که در رختخواب بمانید و منتظر بمانید تا درد برطرف شود، اما نشان داده شده است که این امر در روند درمان طبیعی اثر معکوس دارد. به همین دلیل، توصیه می‌شود که فعال بمانید، برنامه‌های ورزشی منظم خود را مطابق با تحمل، اصلاح یا کاهش دهید، با بازگشت تدریجی به فعالیت‌های عادی خود.

ورزشهای مناسب کمردرد

یکی از رویکردهایی که فیزیوتراپیست ها برای کمک به شما برای غلبه بر ترس از فعالیتی که باعث درد می شود، استفاده می کنند، فعالیت درجه بندی شده نام دارد. این افزایش تدریجی انجام فعالیت هایی است که به کمر شما آسیب می رساند. تمرینات درجه بندی شده فعالیت دردناک را به حرکات کوچکتر و بدون درد تقسیم می کنند. این سیستم عصبی و اسکلتی عضلانی شما را تشویق می کند تا یک احساس جدید و مثبت در مورد فعالیت ایجاد کند.

در اینجا برخی از مفاهیمی است که معمولاً در یک جلسه آموزشی با فعالیت درجه بندی شده گنجانده می شود:

  • کمردرد یک بیماری خوش خیم است و هیچ مشکل جدی برای شما وجود ندارد.
  • این تمرینات برای کمک به احساس امنیت در حرکت است، نه لزوما افزایش قدرت.
  • برای بازگشت به کار یا ورزش نیازی به تسکین کامل درد نیست.
  • تمرکز این جلسات بر توانایی فعال بودن است، نه بدون درد.
  • شما و درمانگرتان یک هدف تدریجی در حال افزایش را در هر جلسه تعیین خواهید کرد.
  • شما و درمانگرتان در مورد یک تاریخ هدف برای بازگشت به کار یا ورزش توافق خواهید کرد.

 

کلمات مرتبط :

درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در درمان کمردرد – دلایل کمردرد – بهترین درمان کمردرد – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد