فیزیوتراپی بعد از شکستگی

مشکلات ستون فقرات
مشکلات ستون فقرات و کمردرد
فوریه 19, 2022
فیزیوتراپی کف لگن چیست؟
فیزیوتراپی کف لگن چیست؟
مارس 4, 2022
فیزیوتراپی بعد از شکستگی

فیزیوتراپی بعد از شکستگی

فیزیوتراپی بعد از شکستگی از اهمیت زیادی برخوردار است و با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد می توانید از آن بهره مند شوید.

اگر دچار شکستگی استخوان شده اید، فیزیوتراپیست شما می تواند به شما کمک کند بعد از شکستگی دامنه طبیعی حرکت، قدرت و تحرک عملکردی خود را به دست آورید. بنابراین فیزیوتراپی و توانبخشی پس از شکستگی چه چیزی را شامل می شود؟

اگر آسیب ناخوشایند ناشی از شکستگی استخوان را تجربه کرده اید، ممکن است درک کنید که چقدر می تواند دردناک باشد. استخوان شکسته نیاز به مراقبت های پزشکی سریع دارد تا از ترمیم و تراز شدن استخوان اطمینان حاصل شود.

اغلب پس از شکستگی، استخوان نیاز به تثبیت یا بی حرکتی دارد تا از ترمیم مناسب اطمینان حاصل شود. این معمولا با استفاده از گچ انجام می شود. برای شکستگی های ساده، جراح ارتوپد شما ممکن است گچ گیری قابل جابجایی را انتخاب کند تا حرکت ملایمی در اطراف محل آسیب رخ دهد. پس از شکستگی‌های پیچیده یا یک روش ORIF، ممکن است لازم باشد اندام شما گچ‌گیری شود که نباید برداشته شود. اگر شانه یا بازوی خود را شکستید، ممکن است لازم باشد برای بی حرکت نگه داشتن بازو از بند بند استفاده کنید. با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که در مورد بی حرکتی چه انتظاری از شما می رود.

شروع فیزیوتراپی بعد از شکستگی

پس از شکستگی، ممکن است فیزیوتراپی تجویز شود تا اطمینان حاصل شود که شما در سریع ترین زمان ممکن به عملکرد مطلوب خود بازگردید. ممکن است پس از شکستگی در زمان‌های مختلف در ادامه مراقبت‌ها با فیزیوتراپ مواجه شوید.

پس از شکستگی استخوان، فیزیوتراپیست ممکن است شما را در بیمارستان ملاقات کند. اگر پا یا مچ پای خود بشکنید، فیزیوتراپ ممکن است به شما آموزش دهد که چگونه با یک وسیله کمکی مانند عصا یا عصا راه بروید. این شامل نحوه استفاده از دستگاه برای بالا و پایین رفتن از پله ها یا سوار و پیاده شدن از ماشین می شود. اگر سوالی دارید حتما بپرسید.

یادگیری یک مهارت جدید نیاز به تمرین دارد، بنابراین حتماً در زمانی که فیزیوتراپیست در کنار شماست با استفاده از دستگاه خود تمرین کنید.

پس از شکستگی اندام تحتانی، پزشک شما ممکن است مقدار وزنی را که می توانید روی پای خود وارد کنید محدود کند. متخصص فیزیوتراپی پس از شکستگی شما می تواند به شما در درک محدودیت های تحمل وزن کمک کند و می تواند به شما بیاموزد که چگونه حرکت کنید و در عین حال این محدودیت ها را حفظ کنید.

اگر بازوی خود را شکستید، ممکن است لازم باشد بازوی خود را در بند نگه دارید تا به بهبودی کمک کند. در بیمارستان، فیزیوتراپ شما ممکن است نحوه اعمال و برداشتن بند را به شما آموزش دهد

هنگامی که پس از شکستگی از بیمارستان به خانه بازمی‌گردید، پزشک ممکن است فیزیوتراپی در منزل را تجویز کند. فیزیوتراپی مراقبت در منزل معمولاً برای افرادی در نظر گرفته می شود که به دلیل آسیب دیدگی قادر به ترک خانه نیستند

فیزیوتراپیست شما می تواند به شما کمک کند در استفاده از دستگاه کمکی خود در محیط خانه خود تسلط پیدا کنید. همچنین ممکن است برای کمک به بهبود استقامت کلی یا تقویت عضلات اطراف محل شکستگی، تمریناتی انجام دهید.

اگر پا یا مچ پای خود را بشکنید، ممکن است پزشک محدودیت‌های خاصی برای تحمل وزن داشته باشد که باید آنها را رعایت کنید. فیزیوتراپ شما می تواند به شما در حفظ این محدودیت ها کمک کند تا اطمینان حاصل شود که فشار زیادی بر استخوان در حال بهبودی وارد نمی کنید. محدودیت های بلند کردن ممکن است پس از شکستگی بازو یا شانه وجود داشته باشد. 

در خانه شما، فیزیوتراپیست شما همچنین می تواند محیط خانه شما را ارزیابی کند. او می تواند توصیه هایی را برای انجام تنظیمات جزئی ارائه دهد تا به شما امکان می دهد با خیال راحت در اطراف خانه خود حرکت کنید.

اگر برای تنظیم شکستگی شما نیاز به جراحی بود، فیزیوتراپیست شما ممکن است اسکار جراحی شما را ارزیابی کند تا مطمئن شود که همه چیز به درستی بهبود می یابد.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از شکستگی – فیزیوتراپی بعد از شکستگی – فیزیوتراپی در یوسف آباد – فیزیوتراپی در پیروزی