فیزیوتراپی برای آرتروز زانو

فیزیوتراپی عضلات کف لگن
فیزیوتراپی عضلات کف لگن
جولای 7, 2022
فیزیوتراپی کف لگن در یوسف آباد
فیزیوتراپی کف لگن در یوسف آباد
جولای 12, 2022
فیزیوتراپی برای آرتروز زانو

فیزیوتراپی برای آرتروز زانو

فیزیوتراپی برای آرتروز زانو و کنترل علائم آن یک روش موثر و مفید است که توسط متخصصان در مرکز فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد ارائه می شود.

متأسفانه استئوآرتریت زانو (OA) یک بیماری نسبتاً شایع زانو است و شایع‌ترین نوع آرتریت است. بر مردان و زنان به طور مساوی تأثیر می گذارد و یکی از علل اصلی ناتوانی حرکتی است.

استئوآرتریت زانو یک بیماری دژنراتیو مفصل است و شامل زوال غضروف مفصلی در طی چند سال است.

علائم آرتروز زانو

  • احساس درد در زانوها که می تواند تحرک را به شدت محدود کند.
  • سفتی و سختی
  • کاهش دامنه حرکتی در زانو
  • تورم موضعی مفصل زانو

فیزیوتراپی برای آرتروز زانو

خوشبختانه، فیزیوتراپیست ها می توانند درمان غیر تهاجمی ارائه دهند که نقش عمده ای در کاهش شدت علائم مرتبط با آرتروز دارد.

فیزیوتراپی زانو می تواند شامل تجویز درمان های گرما و سرما برای کمک به کاهش تورم و افزایش جریان خون برای کاهش سفتی در مفصل و عضلات اطراف ناحیه زانو باشد.

فیزیوتراپیست ها همچنین می توانند نحوه مدیریت OA خود را از طریق تمرینات تقویتی و تمرینات کششی که می توانید در خانه انجام دهید، به شما نشان داده و آموزش دهند.

فیزیوتراپیست مکرراً بهبودهای شما را ارزیابی می کند، تغییراتی را در برنامه ورزشی شما ایجاد می کند و پیشرفت های مناسبی را اضافه می کند تا مطمئن شود که تغییرات مثبتی در عملکرد مفصل زانو مشاهده می کنید. با انجام این کار، تقویت عضلات مرتبط با زانو ثبات بیشتری را برای مفصل فراهم می کند.

با انجام منظم کشش ها و حرکات مناسب، بهبود در تحرک مفصل زانو و افزایش دامنه حرکتی را مشاهده خواهید کرد.

تحقیقات نشان داده است که ورزش با کاهش درد و بهبود عملکرد در مدیریت آرتروز زانو موثر است. فیزیوتراپیست ها می توانند برنامه های ورزشی موثری برای کمک به عملکرد روزمره شما در مدیریت آرتروز ایجاد کنند.

برنامه های ورزشی زانو باعث تقویت عضلات ضعیف اندام تحتانی، کاهش سفتی، کاهش تورم در صورت اجرای صحیح و بهبود تناسب اندام کلی می شود. این می تواند نیاز به جراحی زانو را کاهش دهد.

در مورد شروع درمان برای مدیریت آرتروز خود با فیزیوتراپیست خود مشورت کنید زیرا هر چه زودتر بیماری را درمان کنید، مدیریت آن در زندگی شما آسان تر خواهد بود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای آرتروز زانو – درمان آرتروز زانو با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در درمان آرتروز مفاصل – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد