فواید بیوفیدبک تراپی

فیزیوتراپی کف لگن چیست؟
فیزیوتراپی کف لگن چیست؟
مارس 4, 2022
فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی
فیزیوتراپی کف لگن در پیروزی
مارس 14, 2022
فواید بیوفیدبک تراپی

فواید بیوفیدبک تراپی

فواید بیوفیدبک تراپی در فیزیوتراپی محدود به قسمتی از بدن و یا مشکلات جسمی نیست و امروزه به عنوان یک روش درمانی موثر کاربردهای زیادی دارد.

فیزیوتراپیست ها با هزاران نفر کار می کنند تا به آنها در حرکت و عملکرد بدون درد کمک کنند. وقتی می‌خواهید از روی صندلی بلند شوید، مغز شما تکانه را تشکیل می‌دهد و این تکانه از یک عصب به سمت عضلات درگیر در بلند شدن از روی صندلی حرکت می‌کند. آنها منقبض می شوند و بدن شما به طور داوطلبانه از روی صندلی بلند می شود.

اما بسیاری از عملکردهای دیگر در بدن شما رخ می دهند که ظاهراً فراتر از تفکر آگاهانه اتفاق می افتد. سیستم عصبی شما دائماً ضربان قلب، فشار خون، سطح اضطراب و پاسخ های درد شما را کنترل می کند. به دست آوردن کنترل اختیاری برخی از این عملکردهای غیرارادی ممکن است به درمان شرایطی مانند درد مزمن، اضطراب یا یبوست کمک کند. درمان بیوفیدبک می تواند به شما کمک کند تا کنترل تکانه های غیرارادی بدن خود را به دست آورید.

بدن شما به طور طبیعی برای بقا طراحی شده است. و در شرایط خاص، بدن شما از طریق واکنش استرس مواجه می شود. اغلب باید در حالت جنگ یا پرواز شرکت کند.

هنگامی که چیزی خطرناک یا ایجاد اضطراب در حال رخ دادن است، سیستم عصبی خودمختار شما شروع به کار می کند، ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهد، پاسخ عرق را آغاز می کند، تنفس را افزایش می دهد و هورمون های ناشی از استرس را آزاد می کند. در حالی که اینها چیزهای مهمی هستند که به ما کمک می کنند تا ما را ایمن نگه دارند.

کنترل این واکنش های غیرارادی پاسخ استرس یکی از اهداف اصلی درمان و فواید بیوفیدبک تراپی است.

بیوفیدبک تراپی در پیروزی

بیوفیدبک درمانی روشی است که می توانید از آن برای کنترل فرآیندهای غیرارادی بدن خود استفاده کنید. اغلب برای کنترل درد یا آرامش استفاده می شود، اما می توانید از بیوفیدبک برای درمان بسیاری از شرایط استفاده کنید. بیوفیدبک اغلب از حسگرهایی برای اندازه گیری عملکرد بدن شما استفاده می کند. در طول یک جلسه درمانی بیوفیدبک، از تکنیک های مختلفی برای بهبود ارتباط ذهن و بدن خود و به دست آوردن کنترل بر آن عملکردها استفاده خواهید کرد.

اصطلاح بیوفیدبک به معنای بازخورد از بدن شما است. با استفاده از این بازخورد و کسب اطلاعات در مورد نحوه عملکرد عملکردهای غیرارادی در شرایط خاص، ممکن است بتوانید این عملکردها را کنترل کنید.

فواید بیوفیدبک تراپی در بوسف آباد

اغلب ما از دارو برای کنترل سیستم بدن خود استفاده می کنیم و گاهی اوقات این داروها می توانند عوارض جانبی ناخواسته ای ایجاد کنند. بیوفیدبک ممکن است به شما کمک کند تا کنترل برخی از این سیستم ها مانند ضربان قلب یا تنفس را بدون استفاده از دارو و بدون نیاز به مقابله با عوارض جانبی به دست آورید.

بیوفیدبک همچنین می تواند به کنترل بدن شما کمک کند. اگر مضطرب یا افسرده هستید یا در خواب مشکل دارید، ممکن است احساس درماندگی کنید. انجام کاری که کنترل بیشتری بر بدن خود در اختیار شما قرار می دهد، می تواند به شما در بهبود سلامت کلی کمک کند.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد خدمات فیزیوتراپی و بیوفیدبک تراپی را با بالاترین کیفیت به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد – بیوفیدبک تراپی در یوسف آباد – بیوفیدبک تراپی در پیروزی