دلایل زانودرد

فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون
فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون
ژوئن 9, 2022
مگنت تراپی برای پوکی استخوان
مگنت تراپی برای پوکی استخوان
ژوئن 13, 2022
دلایل زانودرد

دلایل زانودرد

دلایل زانودرد

کشیدگی تاندون – تاندون ها نوارهای طناب مانندی هستند که ماهیچه را به استخوان متصل می کنند. تاندون کشکک کاسه زانو (کشکک) را به درشت نی (شین) متصل می کند. تاندونیت کشکک یا «زانو جامپر» در لماماسیون تاندون کشکک. این یک آسیب استفاده بیش از حد است که معمولاً در اثر پریدن های مکرر ایجاد می شود، مانند بسکتبال.

رگ به رگ شدن رباط – رباط ها نوارهایی از بافت قوی هستند که مفصل زانو را در کنار هم تثبیت می کنند. کشش بیش از حد می تواند باعث پارگی فیبر رباط و خونریزی در بافت های اطراف شود و باعث درد، تورم و احساس “تسلیم شدن” شود. پارگی شدید ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

پارگی غضروف – غضروف همچنین به تثبیت و محافظت از مفصل زانو کمک می کند. فشار ناشی از چرخش و چرخش در طول تمرینات تحمل وزن مانند کدو حلوایی ممکن است غضروف را پاره کند و باعث درد، تورم و قفل شدن مفصل زانو شود.

سایر دلایل زانودرد

سندرم درد کشککی – رانی. اصطکاک بیش از حد بین سطح مفصل کشکک – فمورال (کاسه زانو) و استخوان ران (ران) می تواند منجر به درد زانو شود. ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد و باید توسط فیزیوتراپیست بررسی شود. آسیب های زانو می تواند در اثر ضربه، مانند تصادف یا افتادن، یا حتی افزایش ناگهانی فعالیت های روزانه شما ایجاد شود. سایر آسیب ها در طول زمان به دلیل عواملی مانند مشکلات ساختاری در خود مفصل، روش ها یا تکنیک های تمرین ورزشی نادرست و تجهیزات ضعیف ایجاد می شوند.

کفش – یک جفت کفش ورزشی جدید یا تغییر پاشنه به جای کفش صاف می‌تواند بر نحوه راه رفتن شما تأثیر بگذارد و به نوبه خود بر عضلات و تاندون‌های اطراف مفصل زانو فشار وارد کند.

تناوب و شدت یک فعالیت منظم – هر تغییری مانند دویدن یا بازی تنیس روی یک سطح متفاوت می تواند بر مفصل زانو تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، جابجایی ساده فعالیت از یک مسیر نرم یا زمین خاکی به یک سطح سخت مانند جاده یا زمین سخت می تواند به مفصل زانو فشار وارد کند و خطر آسیب را افزایش دهد.

جبران آسیب دیگری که مثلاً یک تاول روی پای شما وجود دارد، ممکن است باعث شود که راه قدم زدن خود را تغییر دهید تا درد را به حداقل برسانید و در نتیجه فشاری بر روی زانو وارد شود که منجر به بروز درد شود.

فیزیوتراپی در درمان زانودرد

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای درمان زانودرد ارائه می دهند.

 

 

کلمات مرتبط :

دلایل زانودرد – فیزیوتراپی برای زانودرد – فیزیوتراپی خوب در پیروزی – فیزیوتراپی خوب در یوسف آباد