درمان یبوست با فیزیوتراپی

آرتروز زانو
آرتروز زانو و درمان آن
ژانویه 9, 2019
درمان بی اختیاری ادرار
درمان بی اختیاری ادرار
فوریه 3, 2019
درمان یبوست

درمان یبوست یا اختلال انسدادی روده با فیزیوتراپی که امروزه توجه زیادی به آن می شود در بسیاری از موارد موفقیت آمیز است.

یبوست مشکل شایعی است که بسیاری از افراد از آن رنج می برند و از آنجایی که این وضعیت می تواند عوارضی را برای فرد ایجاد کند یافتن راهی مناسب برای درمان یبوست از اهمیت بالایی برخوردار است.

کم تحرکی و مصرف مواد غذایی ناسالم (فست فودها) مهم ترین عواملی هستند که سبب بروز یبوست می شوند.

اختلالات کف لگن نیز از دیگر دلایل ایجاد کننده یبوست است که با فیزیوتراپی قابل درمان است.

اختلالات کف لگن سبب از بین رفتن هماهنگی بین شل شدن یا ریلکسیشن کف لگن و حرکت دیواره شکم که برای برای دفع طبیعی مدفوع ضروری است شده و از این طریق منجر به بروز یبوست می شوند.

مشکلاتی همچون پرولاپس (چین خوردگی دیواره داخلی مقعد) ، سیتوسل (افتادگی مثانه) ،  رکتوسل (افتادگی روده) و … نیز می توانند منجر به یبوست مزمن شوند.

درمان یبوست

درمان یبوست با روش بیوفیدبک فیزیوتراپی یکی از موثرترین راهکارهای درمانی است.

تقویت و توانبخشی عضلات کف لگن با روش بیوفیدبک یکی از درمان های جدید برای درمان یبوست است.

توانبخشی عضلات کف لگن مبتنی با فیزیوتراپی یکی از بهترین روش های درمانی برای این اختلال بوده و به بیمار کمک می کند ضمن اصلاح عادات نادرست دفع مدفوع خود، با استفاده صحیح از ارگان های خود، اجابت مزاج خود را بحالت طبیعی برگردانند.

تمرینات فیزیوتراپی نیز که به تقویت عضلات کف لگن کمک می کنند نقش موثری در درمان این عارضه دارند.

درمان فیزیوتراپی که شامل تمرینات ورزشی و بیوفیدبک تراپی برای تقویت عضلات کف لگن می شود ، با تقویت عضلات کف لگن و شکم به درمان یبوست کمک زیادی می کند.

 

در کلینیک فیزیوتراپی فاطیما (فیزیوتراپی در پیروزی) خدمات تخصصی فیزیوتراپی به مراجعه کنندگان عزیزی که از این مشکل شایع رنج می برند ارائه می شود.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در شرق تهران – فیزیوتراپی کف لگن – درمان یبوست با بیوفیدبک – درمان یبوست با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی خوب در شرق تهران – فیزیوتراپی زنان در شرق تهران