درمان خار پاشنه

کلینیک فیزیوتراپی در شرق تهران
کلینیک فیزیوتراپی در شرق تهران
ژوئن 26, 2021
فیزیوتراپی در پیروزی
فیزیوتراپی در پیروزی
جولای 11, 2021
درمان خار پاشنه

درمان خار پاشنه

درمان خار پاشنه 

چندین درمان محافظه کارانه و درمان خانگی وجود دارد که می توانید برای کنترل علائم خود مانند درد و التهاب انجام دهید. برای تسکین علائم می توان از داروهای ضد درد بدون نسخه مانند ایبوپروفن یا آسپرین استفاده کرد. مکمل هایی برای کاهش التهاب نیز موجود است.

خار پاشنه پا یکی از رایج ترین دلایل بروز درد و التهاب در پاشنه و کف پا است که سبب بروز اختلال در راه رفتن فرد می شود.

درمان خار پاشنه

  • یخ. از کیسه یخ یا کمپرس سرد روی پا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه استفاده کنید. این امر به ویژه در پایان یک روز طولانی یا زمانی که زمان زیادی را روی پای خود گذرانده اید مفید است. یا یک بطری آب یخ زده را زیر پای خود بچرخانید. این روش کمی ماساژ را شامل می شود و سفتی را در قسمت پایینی پا برطرف می کند.
  • ماساژ دادن. ماساژ قوس پای شما به تسکین درد و افزایش تحرک کمک می کند. از انگشتان دست و پا برای ماساژ عمیق پای خود به مدت ۱ تا ۵ دقیقه استفاده کنید. یکی از تکنیک ها این است که هر دو انگشت شست را در خط مرکزی قوس خود قرار دهید و آنها را به لبه های خارجی پاهای خود منتقل کنید.
    از کفی و پدهای مخصوص خار پاشنه در کفش خود استفاده کنید. برای حمایت بیشتر که می تواند به کاهش تنش در ناحیه کف پا کمک کند ، کفش های حمایتی با کفی ضخیم تر و بالشتک اضافی بپوشید. از نوار کینزیولوژی می توان برای بهبود حمایت قوس و پاشنه استفاده کرد.
  • آتل شبانه. بسیاری از افراد با استفاده از اسپلینت شب نتایج سریع و موثری پیدا می کنند. آنها می توانند هنگام خواب پوشیده شوند تا فاسیای کف پا کشیده شود. آنها به آرامش فاسیای کف پا کمک می کنند و مانع از این می شوند که پاها را به سمت پایین بکشید.
  • تزریقات. تزریق کورتیزون به فاسیای کف پا ممکن است برای کاهش درد و التهاب استفاده شود.
  • درمان با امواج شوک ویو تراپی یکی از موثرترین روش های درمان خار پاشنه است که در کلینیک فیزیوتراپی فاطیما ( فیزیوتراپی در پیروزی ) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود. این یک درمان غیرتهاجمی است که از ضربه های موج شوکی با انرژی بالا برای ترمیم بافت کف پا استفاده می کند.
  • درمان با کرایولتراسوند ممکن است به درمان درد افرادی که هم فاشیایت کف پا دارند و هم خار پاشنه دارند ، کمک کند. این تکنیک از انرژی الکترومغناطیسی و سرما درمانی برای تسکین درد استفاده می کند.
  • عمل جراحی. جراحی به عنوان آخرین راه حل و تنها پس از عدم بهبودی شرایط بیمار با روش های ذکر شده توصیه می شود.

 

کلمات مرتبط :

درمان خار پاشنه پا – فیزیوتراپی خار پاشنه – شاک ویو تراپی در پیروزی – متخصص فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در شرق تهران