درمان خار پاشنه پا

توانبخشی سکته مغزی
توانبخشی سکته مغزی
می 24, 2022
فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون
فیزیوتراپی برای بیماری پارکینسون
ژوئن 9, 2022
درمان خار پاشنه پا

درمان خار پاشنه پا

درمان خار پاشنه پا

درمان خار پاشنه در درجه اول شامل استراحت و تغییر سبک زندگی است.استراحت یکی از توصیه‌ها برای درمان فاشیای کف پا و خار پاشنه است.

در مورد درد حاد ناشی از خار پاشنه، متخصص پا ممکن است از شما بخواهد تا زمانی که علائم شما فروکش کند، به پای خود استراحت دهید. قرار دادن وزن روی پاشنه پا در حالی که درد دارد، احتمالاً وضعیت شما را بدتر می کند. همچنین می تواند زمان بهبودی شما را طولانی تر کند.

استراحت نه تنها به کاهش درد حاد کمک می کند، بلکه می تواند از بدتر شدن وضعیت شما نیز جلوگیری کند. استراحت دادن به پاها پس از مدت طولانی ایستادن و فعالیت های دیگر بسیار مهم است.

کمپرس سرد
استفاده از کمپرس یخ یا کمپرس سرد تا ۱۵ دقیقه هر بار ممکن است با بی‌حس کردن موقت ناحیه به تسکین درد خار پاشنه پا کمک کند. این روش همچنین در کاهش تورم نیز موثر است.

برای خار پاشنه، کمپرس سرد نسبت به بسته های حرارتی ترجیح داده می شود زیرا گرما برای دردهای مفاصل و عضلانی بهتر عمل می کند.

تزریق داروهای ضد التهابی
برای درد شدید، متخصص پا ممکن است تزریق کورتیکواستروئید را برای درمان خار پاشنه پا توصیه کند. این تزریق های ضد التهابی به کاهش درد و التهاب در سراسر پاشنه و قوس پا کمک می کند.

داروهای مسکن بدون نسخه
درد حاد یا کوتاه مدت ممکن است با کمک داروهای مسکن بدون نسخه (OTC) کاهش یابد. اینها ممکن است شامل استامینوفن (تیلنول)، آسپرین یا ایبوپروفن (ادویل، موترین) باشد.

اگر از داروهای دیگری مانند رقیق‌کننده‌های خون استفاده می‌کنید، یا اگر از قبل مشکلات کبدی یا کلیوی دارید که می‌تواند مانع از مصرف مسکن‌های OTC شود، به پزشک خود اطلاع دهید.

سایر روشهای درمان خار پاشنه پا

تمرینات فیزیوتراپی و تمرینات کششی
متخصص پا ممکن است فیزیوتراپی را به عنوان راهی برای یادگیری و تمرین تمرینات برای جلوگیری از درد طولانی‌مدت توصیه کند، به‌ویژه که داروهای ضد التهابی را فقط می‌توان برای مدت کوتاهی با خیال راحت مصرف کرد.

تمرینات خار پاشنه شامل کشش عضلات پاشنه و فاشیای کف پا است. فیزیوتراپ شما می تواند به شما نشان دهد که چگونه برخی از تمرینات را در خانه انجام دهید. این حرکات کششی را می توان در هر زمانی از روز انجام داد، اما حرکات کششی می تواند به ویژه در شب قبل از خواب مفید باشد.

شاک ویو تراپی نیز از مدالیته های فیزیوتراپی در درمان خار پاشنه پا است که در کلینیک فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

ارتز
انواع ارتز کفش، مانند پدهای پاشنه، می‌توانند به شما کمک کنند تا قوس و پشتیبان پاشنه پا را که برای کاهش درد لازم است به شما ارائه دهند. پدهای پاشنه پا نیز می توانند از ساییدگی و پارگی بیشتر جلوگیری کنند. آنها باید علاوه بر کفش مناسب برای محافظت همه جانبه پا استفاده شوند.

جراحی برای خار پاشنه پا
زمانی که درد خار پاشنه شدید و مداوم می شود، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند. این نوع جراحی شامل برداشتن خار پاشنه پا است. گاهی اوقات شامل رهاسازی فاسیای کف پا نیز می شود.

جراحی خار پاشنه نه تنها درد را کاهش می دهد، بلکه با هدف افزایش تحرک در کل پا نیز انجام می شود. اکثر افرادی که این نوع جراحی را انجام می دهند، به التهاب کف پا نیز مبتلا هستند. با توجه به اشکال دیگر درمان ها و روش های درمانی موجود، جراحی برای خار پاشنه به تنهایی رایج نیست.

همچنین بهبودی کامل از جراحی خار پاشنه به زمان نیاز دارد تا بتوانید دوباره وزن خود را روی پای خود بیاورید. فرآیند بازیابی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • استراحت دادن به پا و استفاده از یخ
  • فشرده سازی
  • تجهیزات حمایتی
  • فیزیوتراپی

 

 

کلمات مرتبط :

درمان خار پاشنه پا – بهترین درمان خار پاشنه – فیزیوتراپی برای خار پاشنه – فیزیوتراپی در یوسف آباد – فیزیوتراپی در پیروزی