درمان آرتروز با فیزیوتراپی

مگنت تراپی برای پوکی استخوان
مگنت تراپی برای پوکی استخوان
ژوئن 13, 2022
انواع بی اختیاری ادرار
انواع بی اختیاری ادرار
ژوئن 25, 2022
درمان آرتروز با فیزیوتراپی

درمان آرتروز با فیزیوتراپی

درمان آرتروز با فیزیوتراپی

فیزیوتراپی (PT) نوعی حرفه مراقبت های بهداشتی است که با استفاده از تکنیک های مختلف مانند درمان دستی، آب درمانی و الکتروتراپی همراه با مشاوره و مشاوره بیمار، بر ایجاد تحرک و عملکرد قسمت های آسیب دیده بدن تمرکز دارد.

آرتریت بیماری است که مفاصل اتصال دهنده استخوان ها را تحت تاثیر قرار می دهد. این می تواند به دو شکل حاد و مزمن ظاهر شود و با التهاب مفاصل همراه است. بیماران مبتلا به آرتریت در حین حرکت درد، سفتی و ناراحتی را تجربه می کنند. آرتریت دو شکل عمده دارد: استئوآرتریت که زمانی رخ می دهد که غضروف های بین مفاصل آسیب ببینند. و آرتریت روماتوئید، یک بیماری خود ایمنی که زمانی رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن مفاصل خود را تحت تاثیر قرار دهد.

هدف اصلی فیزیوتراپی در درمان آرتروز شامل بهبود تحرک و برقراری مجدد عملکرد مفاصل آسیب دیده است. فیزیوتراپیست ها متخصصان دارای تجربه هستند که با استفاده از روش های درمانی مختلف مفاصل آسیب دیده را تقویت می کنند.

درمان آرتروز با فیزیوتراپی

آرتروز عمدتاً مفاصل زانو، لگن، ستون فقرات و انگشتان دست را درگیر می کند. PT در بیماران مبتلا به آرتروز توصیه می شود زیرا با بهبود عملکرد فیزیکی و کاهش درد برای بیماران مفید است.

روش های مختلفی که توسط فیزیوتراپیست ها برای درمان آرتروز استفاده می شود عبارتند از:

 • تمرینات ورزشی که شامل تمرینات کششی و تمرینات تقویتی می شود.
 • ماساژ درمانی
 • ارائه وسایل کمکی به بیماران
 • الکتروتراپی

فیزیوتراپی به عنوان یک رویکرد درمانی در آرتروز زانو شامل موارد زیر است:

 • آب درمانی: از آب برای درمان آرتروز استفاده می کند. تمرینات تخصصی در داخل آب با محدوده دمایی ۳۳-۳۶ درجه سانتی گراد انجام می شود. فیزیوتراپیست ها بیماران را با ورزش های خاصی مانند حرکات کششی، ایروبیک و تقویتی راهنمایی می کنند.
 • درمان دستی روش دیگری است که در آن فیزیوتراپیست‌ها از تکنیک‌های عملی برای تسکین درد و سفتی استفاده می‌کنند. این تکنیک مزایای بسیار زیادی در درمان آرتروز زانو نشان داده است.
 • روش های دیگری مانند طب سوزنی (درای سوزن) و گرما درمانی نیز فواید زیادی در تسکین درد نشان داده اند.

فیزیوتراپیست ها معمولا قبل از شروع درمان یک آزمایش ارزیابی فیزیکی انجام می دهند. ارزیابی عمدتاً شامل ارزیابی راه رفتن، فعالیت‌های روزمره زندگی، دامنه حرکت مفصل، تست قدرت عضلانی، وضعیت بدن و عملکرد تنفسی است. 

فیزیوتراپی بر توانایی بدن برای درگیر شدن در حرکت متمرکز است. حرکت می تواند هر چیزی باشد، از نشستن و برخاستن از صندلی گرفته تا بالا رفتن از پله ها، پیاده روی در محله شما، انجام یک ورزش یا انجام فعالیت های تفریحی.

اهداف درمان آرتروز با فیزیوتراپی

 • بهبود تحرک و بازگرداندن استفاده از مفاصل آسیب دیده،
 • افزایش قدرت برای حمایت از مفاصل،
 • حفظ تناسب اندام،
 • حفظ توانایی انجام فعالیت های روزانه.

 

کلمات مرتبط :

درمان آرتروز با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی برای آرتروز – درمان زانودرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد