تمرینات مناسب خار پاشنه

فیزیوتراپی در پیروزی
فیزیوتراپی در پیروزی
جولای 11, 2021
بیوفیدبک
بیوفیدبک چیست؟
سپتامبر 3, 2021
تمربنات مناسب خار پاشنه

تمربنات مناسب خار پاشنه

تمرینات مناسب خار پاشنه

خار پاشنه از رسوب کلسیم در قسمت پایین استخوان پاشنه تشکیل می شود. این رسوبات باعث رشد استخوانی می شود که از جلوی استخوان پاشنه شروع می شود و به سمت قوس یا انگشتان پا ادامه می یابد.

خار پاشنه ممکن است باعث درد و ناراحتی شود ، اما بسیاری از افراد خار پاشنه پا را بدون هیچ گونه علائمی دارند.

خار پاشنه فقط در نیمی از افراد باعث بروز درد می شود. گاهی اوقات خار پاشنه خواهید داشت و هیچ دردی احساس نخواهید کرد و گاهی درد پاشنه می تواند دلایل دیگری نیز داشته باشد.

بسیاری از افرادی که خار پاشنه دارند نیز دچار التهاب کف پا هستند که می تواند به درد کمک کند. این وضعیت زمانی رخ می دهد که بافت همبند ، معروف به فاشیای کف پا ، ملتهب و دردناک می شود. فاسیای کف پا از پاشنه پا تا نوک انگشتان پا ادامه دارد و از قوس پای شما حمایت می کند.

در حالی که خار پاشنه ممکن است در برخی موارد نیاز به جراحی داشته باشد ، می توانید برای کاهش درد و ناراحتی ،تمرینات کششی انجام دهید. این کشش ها همچنین می توانند درد و التهاب ناشی از التهاب کف پا را تسکین دهند. 

تمرینات مناسب خار پاشنه پا

  • در حالی که روی زمین نشسته اید با دست خود انگشتان پای خود را به سمت ساق پا بکشید. این موقعیت را حدود ۳۰ ثانیه نگه دارید. این حرکت ساده به ویژه هنگام بیدار شدن از خواب هنگام نشستن در رختخواب مفید است. فاسیای کف پا را کشیده که در هنگام خواب سفت می شود.
  • برای انجام این تمرین باید از پله استفاده کنید َ نوک پای خود را در حالی که پاشنه پا از پله آویزان است روی لبه پله قرار داده و به آرامی پاشنه پا را تا جایی که می توانید پایین بیاورید. این موقعیت را برای ۱۵ تا ۳۰ ثانیه حفظ کنید. این امر باعث کاهش تنش در پاها و بهبود تحرک می شود
  • یک حوله کوچک زیر پای خود قرار دهید. انگشتان پای خود را به سمت داخل جمع کنید تا حوله را بگیرید. این کشش قوس های پای شما را تقویت و کشیده و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد. این کشش ساق پا و پاشنه پا را عمیقاً کش می دهد. این به رفع سفتی و درد در پاها و پاهای شما کمک می کند ، که باعث افزایش تحرک می شود.
  • با فاصله از یک دیوار بایستید و پای چپ خود را جلوی پای راست خود قرار دهید. در حالی که زانوی چپ خود را کمی خم می کنید به سمت دیوار متمایل شوید. به آرامی وزن خود را در پای چپ خود قرار دهید. هنگام برداشتن پاشنه راست خود از زمین ، زانوی راست خود را صاف نگه دارید تا کشش را در امتداد ساق پشت خود احساس کنید. این موقعیت را برای ۱۵ تا ۳۰ ثانیه حفظ کنید.
  • یکی از تمرینات مناسب برای خار پاشنه این است که در حالت چمباتمه قرار بگیرید و پشت خود را محکم به دیوار بچسبانید. باسن شما باید در راستای زانوها قرار بگیرد ، مچ پاهای شما مستقیماً در زیر قرار دارند. به آرامی هر دو پاشنه را از روی زمین بلند کنید. این حالت را برای چند ثانیه حفظ کنید ، سپس پاها را به حالت اولیه بازگردانید. این تمرین ماهیچه های ساق پا را هدف قرار می دهد و به افزایش انعطاف پذیری و تقویت قدرت کمک می کند.
  • یک توپ گلف را زیر پای راست خود بچرخانید. تا ۱ دقیقه ادامه دهید. این کشش باعث کشیده شدن فاسیا در پایین پای شما می شود و به تسکین درد پاشنه کمک می کند.

 

 

کلمات مرتبط :

تمرینات مناسب خار پاشنه – درمان حار پاشنه پا – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی خار پاشنه پا – شاک ویو تراپی در پیروزی