انواع آرتریت مچ دست

فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی
فیزیوتراپی کمردرد در پیروزی
آوریل 19, 2022
بورسیت زانو
بورسیت زانو
آوریل 25, 2022
انواع آرتریت مچ دست

انواع آرتریت مچ دست

انواع آرتریت مچ دست

می توانید در نواحی مختلف مچ دست دچار التهاب مفاصل شوید.

انواع آرتریت بر اساس محل 

  • رادیولنار دیستال: آرتریت در جایی رخ می دهد که استخوان رادیوس با استخوان اولنا در ساعد برخورد می کند.
  • میدکارپال: آرتریت در هشت استخوان کارپال کوچک در مچ دست ایجاد می شود.
  • رادیوکارپال: آرتریت در جایی ایجاد می شود که دو استخوان ساعد (رادیوس و اولنا) و استخوان مچ دست به هم می رسند.

سایر انواع آرتریت مچ دست 

استئوآرتریت: استئوآرتریت فرسودگی غضروف است. اغلب با افزایش سن ایجاد می شود. این معمولاً نتیجه سال‌ها ساییدگی مچ دست است. برخی از افراد دارای شرایطی به نام بیماری Kienbock هستند که خون رسانی به استخوان های مچ دست را قطع می کند. این غضروف را از بین می برد و منجر به آرتروز می شود.

آرتریت پس از ضربه: این نوع آرتریت پس از آسیبی مانند شکستگی استخوان یا رگ به رگ شدن (آسیب رباط) ایجاد می شود. آرتریت ممکن است سال ها پس از آسیب ایجاد شود، حتی اگر استخوان ها و رباط ها به درستی بهبود یابند.

آرتریت روماتوئید: آرتریت روماتوئید یک بیماری خود ایمنی است. اغلب در مفاصل کوچک مانند مچ دست شروع می شود. این عارضه معمولاً هر دو طرف بدن شما (هر دو مچ) را تحت تأثیر قرار می دهد. در این شکل، سیستم ایمنی به سلول های سالم از جمله غضروف حمله کرده و به آن آسیب می رساند.

آرتریت پسوریاتیک: پسوریازیس، یکی دیگر از بیماری های خود ایمنی، باعث ایجاد لکه های پوسته پوسته می شود. برخی از افراد مبتلا به پسوریازیس نیز به آرتریت پسوریاتیک در مچ دست و سایر مفاصل مبتلا می شوند.

نقرس: نقرس زمانی رخ می دهد که بدن شما اسید اوریک بیش از حد در خون داشته باشد. اسید اوریک یک ماده زائد است که هنگام هضم غذا ایجاد می شود. اسید اضافی باعث ایجاد کریستال های ریز و دردناک در مفاصل می شود. نقرس اغلب ابتدا انگشتان پا را درگیر می کند، اما می تواند مچ دست و سایر مفاصل کوچک را نیز درگیر کند.

بهترین مرکز فیزیوتراپی در پیروزی

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی فاطیما با دو شعبه در پیروزی و یوسف آباد خدمات تخصصی فیزیوتراپی را بر اساس بروزترین متدهای درمانی و با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

انواع آرتریت مچ دست – آرتروز مچ دست – درمان آرتروز با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی برای آرتروز – فیزیوتراپی در پیروزی – فیزیوتراپی در یوسف آباد